אבישג חיה כספי, מחלוצות הטנטרה בישראל, מייסדת את "המרכז הישראלי לאומנויות האהבה" מורת דרך לחיים, לאהבה ולמיניות, מנחה בכירה לסדנאות ניאו-טנטרה לגברים ונשים, ומפגשים פרטיים לזוגות ונשים באומנויות האהבה והתפתחות אישית משנת 2000. הנחתה מספר שנים את הקורס השנתי למיניות הוליסטית, במכללת תלתן/בר אילן בת"א. כיום מנחה קורסים פרטיים להכשרת מנחים ומטפלים בתחום המיניות המודעת. הוכשרה אצל מרגו אננד (ארה"ב) מהמובילות בעולם בתחום הטנטרה ; עם אורן גני (ז"ל) ומורים מאסכולות מקבילות בעולם. משתתפת בכנסים בינלאומיים לסקסולוגיה, בוגרת לימודי חינוך מיני לנוער מטעם האגודה הישראלית לתכנון המשפחה. בעלת תואר בפסיכולוגיה. אמא למאיה.

החזון שלי

כל אדם נולד וראוי לחיות חיים מלאים, עמוקים, חושניים, אותנטיים. עבור רבים אפשרות זו נותרת משאת-נפש רחוקה, שכן בנסיבות חיינו אנו לומדים יותר ויותר לומר "לא" לעצמנו, ושוכחים לבסוף מי אנו באמת ומה היינו יכולים להיות. אולם גם שנים ארוכות של מאבקים חיצוניים על הישרדות, שליטה, ביטחון והישגים, והתניות חברתיות ותרבותיות, אינן מכבות לחלוטין את הלהבה הפנימית. כשמתעוררת הכמיהה לשנוי מהותי של מסע פנימי אנו עולים שוב על "הדרך הביתה", הדרך מ"מי אני" (הגדרות חיצוניות), ל"מה אני" (תודעת מהות).

בהיותנו פתוחים ונכונים ללכת אל הבלתי-ידוע, ייקרו על דרכנו תמרורים, מורים וחברים למסע, שיפתחו לנו שערים לקראת הצעד הבא אל החופש להיות. לדרך המתממשת באמירת "כן" גדול ומשחרר לחיים בכל מימדי הקיום האנושי גוף-נפש-רוח. ביצירת מטווה שלם ומתואם של כוחותינו היסודיים – תודעה, אהבה ומיניות.
במשך יותר מ 20 שנות הנחייה, ואלפי בוגרי סדנאות, הוקם המרכז הישראלי לאומנויות האהבה. היכל, שהינו שער לרבים נוספים ומרחב שבו כל אחד יוכל למצוא נתיב משלו. בית ספר לטנטרנספורמציה שיהיה מוקד ליצירה משותפת ויקרין על סביבתו רוח חופשית אוהבת ומקבלת הנחוצה לנו כל כך בארצנו, זו שבמקורותיה לא רק ספר "יהושוע" (מלחמות ישראל) אלא גם "שיר השירים" (שירה אירוטית).

איך הגעתי לטנטרה?

לאחר שנים של חיפוש משמעות, קבוצות מדיטציה ומודעות עצמית בניו-יורק (שם התגוררתי) ותואר בפסיכולוגיה, חזרתי ארצה בשנת 1999 ובשנת 2000 פגשתי את נושא הטנטרה, ונכבשתי. אז, היו רק 5 מורים בארץ. לשמחתי, הגעתי לאחד המורים המדהימים בארץ, אורן גני (ז"ל), מאושיות הטנטרה בישראל. התאהבתי בו ובנושא. "איך את מסכמת את הטנטרה" שאל אותי אורן לאחר ערב המבוא, ועניתי: "יד אחת למעלה בתודעה, ורגל על הקרקע". שילוב מנצח של גוף, נפש, ורוח = מארג. שזה אגב אחד הפירושים של המילה טנטרה.
די מהר אני ואורן הפכנו לזוג. התפטרתי מעבודתי והצטרפתי אליו לסדנאות, תחילה כשוליית הקוסם ולאחר מכן כמנחה. במשך שנים, בכל קיץ, אורן ואני היינו מוציאים קבוצות לאשרם של אושו בפונה. כמו כן, טסנו מספר פעמים לארה"ב ללמוד אצל אחת המורות המובילות בעולם, מרגו אננד.

יחד הנחנו סדנאות לזוגות, ליחידים/ות ומפגשים פרטיים. בשנת 2002 פתחתי סדנאות טנטרה לנשים בלבד שהיו אבן דרך בהתפתחותי. לאורך שנים רבות היינו המנחים היחידים בארץ שהנחו סדנאות טנטרה כעיסוק העיקרי והמרכזי. בשנת 2001 השתתפנו בכנס סקסולוגיה בקפריסין, שם הצגנו אלטרנטיבה ששמה טנטרה. ב- 2003 קיבלנו הזמנה לכנס סקסולוגיה נוסף, בקובה. בנוסף להרצאה על טנטרה הנחנו סדנה לרופאים וסקסולוגים. בשנת 2004 סגרנו מעגל כאשר הזמינו אותנו להרצות על טנטרה ולהנחות סדנה בכנס סקסולוגיה בהודו (!) ארץ מוצאה של הטנטרה. הכנס התקיים במלון האגדי, "טאג' מאהל" בבומביי. הנחנו סדנה והיינו Key Note Speakers זה היה כבוד גדול. משם נסללה הדרך להזמנות נוספות בחו"ל.
עשרות כתבות בעתונות ותוכניות טלויזיה ליוו אותנו בהתפתחותנו תחילה כ"דרך המיניות המודעת" ולאחר מכן "מרכז תוא"ם" (תודעה, אהבה, מיניות). כיום המרכז נקרא "המרכז הישראלי לאומנות האהבה" היכל הכולל לא רק סדנאות ניאו-טנטרה אלא גם סדנאות בנושאים של מודעות מינית, אינטימיות רגשית, תקשורת מקרבת ותודעת מהות.
בסדנאות (ובמפגשים הפרטיים) אני שמה דגש ברור על שילוב של אינטימיות רגשית, תקשורת מקרבת, העצמת התשוקה והחשק המיני באמצעות לימוד תרגולים להעצמת העונג, הארכת משך מעשה האהבה, והעצמת היכולות האורגזמיות.

יש המגיעים לסדנאות ולמפגשים הפרטיים כדי ללמוד איך להעצים את התשוקה והאינטימיות שכבר קיימת, לרענן ולהתחדש.

יש שמגיעים למפגשי טנטרה-תרפיה כדי לפתור בעיות תקשורת המשפיעות על החשק המיני או פשוט שיעמום וירידה בחשק. מפגשים אלו כוללים התייחסות אל התובנות השכליות, והתייחסות אל הרגשות שלנו. תהליכים חווייתיים כגון, תרגול בשחרור חסמים רגשיים ואנרגטיים, תרגול בתקשורת מקרבת, תרגול פיזי במגע, איך לגעת בצורה מדויקת ובאופן מענג יותר. אם יתאים ניתן לכלול בשלב כלשהו את העיסוי הטנטרי דבר המעצים את העונג ויוצר חוויה מינית עילאית.

במפגשים אלו אף פעם לא יקרה משהו לא נוח או לא נעים, ההיפך, כל הרעיון הוא שתצאו מהמפגש עם תחושת התרחבות וחיוך. אתם מגיעים למרחב נעים, אסתטי, ומכבד. (קיראו משובים באתרי).
המפגשים הפרטיים לזוגות ונשים מתקיימים בראשון לציון מרכז, וכמו כן גם סדנאות שבועיות. סופי שבוע באתרי אירוח ברחבי הארץ, בקפריסין ובתאילנד. עדכונים שוטפים באתרי ב"פעילויות קרובות".