כאן תוכלו לגלות איך לחיות חיים בתשוקה

טנטרה | מה הקשר בין סקס להתעוררות?

הטנטרה מקבלת את התשוקה ככוח המניע הראשי של העולם ועומדת על כך שתשוקות הן טבעיות, כל עוד יש לנו גוף. המיניות היא טבעית כמו אוכל, שינה או כל דבר אחר. כאשר המין הופך למדיטטיבי איכותו משתנה. סקס ללא מדיטציה יכול להוליד ילדים אך סקס עם מדיטציה מוליד אותך לאדם חדש. למיניות גבוהה יש את הפוטנציאל לפתיחת הלב ולאושר אין סופי ויש ללמוד את מיומנות מעשה האהבה כאומנות ממש. להיות טנטרי זה להתעורר ולהתאהב בחיים. החוכמה הטנטרית מקדשת את המיניות כדרך רוחנית מכיוון שהמיניות היא שער לאושר עילאי, מה שמשפיע על "מצב הרוח" שלנו… ברגע של אורגזמה או אקסטזה מינית אנו מעבר לנפרדות ולחלקיות אנו הופכים להיות אחד, אנו חווים אחדות. באמצעות בת/בן הזוג שלנו – אנו מתאהבים בחיים. בעולם שלנו, אנו חיים חיי עשייה, עשייה ועוד עשייה. חיים של "אין זמן", "מתקתקים" דברים ולעיתים את האנרגיה הזו של העשייה וה"תיקתוק" אנו מביאים גם למיטה. ישנם זוגות שבתקשורת לא מודעת, פוצעים ופוגעים זה בזו, ותגובת הנגד לפגיעות אלו היא הסתגרות. תקשורת מודעת, תשומת לב, פיוס, אהבה ואמון יכולים לרפא אותם. מה נותן לנו הסקס הטנטרי ? מיניות מודעת היא מהחוויות המופלאות ביותר בעולם. ההשתוקקות להיות ממוזגים ומאוחדים זה עם זו היא אחד התענוגות הגדולים ביותר שישנם. הטנטרה מרוממת את תענוגות המין, לאהבה, לאושר, לאחדות, ולהעלאת המודעות העצמית. פירוש המילה טנטרה הוא מארג וגם התרחבות. שזירת כל האספקטים של החיים לקידום התפתחות ההכרה של האדם ולהרחיב את המודעות בכל מצבי התודעה. החוויה הטנטרית היא חוויה של הוויה. לעצור, לנשום, להיות ברגע הזה. יש זמן. הרגיעה והנוכחות שלנו ממלאים אותנו וככל שאנו מאריכים את משך מעשה האהבה אנו חיים ברטט חושני מתמשך. למה המילה סקס גורמת לאנשים מסויימים להרגיש לא בנוח? במשך דורות המיניות הקולקטיבית דוכאה ולעיתים מלווה היא ברגשות חטא ואשמה. האנרגיה המינית היא האנרגיה, היא אנרגיית החיים שלנו, וככל שאנחנו עצורים, אנרגיית החיים עצורה. לידתנו בזמן ובמקום מסוים מעניקה לנו את התיכנות הראשון שלנו המושפע מתורשה וסביבה. אם אנו מרוצים מהתוצאות בחיינו וחיים ללא בעיות רבות מדי, איננו רואים שום צורך להשתנות. אולם, אם אנו מתנסים בקשיים בחיים או מתחילים לחפש משהו מעבר לתכנית המוגבלת שלנו כי אז אנו זקוקים לדרך לשנותה. טנטרה מלמדת אותנו לזהות את הגורמים השונים ולהתעלות מעל למכשולים להתפתחותנו הנוצרים מפחדים, מבורות, מאי-סובלנות ומאנוכיות. אנו לומדים ליצור שלווה, הרמוניה וסדר בתוכנו ולפיכך הטנטרה מסייעת לשחרר את ההכרה ממגבלות חברתיות, תרבותיות או מייצור עצמי כתוצאה מהתנסויותינו. יש אנשים שנעשים עבדים לאינסטינקטים שלהם המהווים את החלק הנמוך של האישיות ובכך נופלים הם טרף לחרדה, בדידות, התרגשות, דאגה, חוסר סיפוק, אנוכיות ומסכנות. ישנן דתות ומדעים החותרים להיטיב את ההתנהגות האנושית ומנסים להילחם בבעיות אלו על ידי דגילה באהבת עקרונות מופשטים כאמת, חמלה, נדיבות סבלנות, הקרבה עצמית, התחשבות בזולת, כוח סבל, סליחה ומחילה. מה שאנחנו זקוקים לו באמת הוא שיטות מעשיות ליישום עקרונות אלה. ידיעת האידיאלים האלה כשלעצמה, אינה יכולה להחכים אותנו או לגרום לנו להיות מאושרים. באהבה, אבישג © מוגן בזכויות יוצרים. אין להפיץ או להשתמש ללא רשות המחברת. תודה.

פוסטים נוספים בבלוג

כל אדם נולד וראוי לחיות חיים מלאים, עמוקים, חושניים, אותנטיים. עבור רבים אפשרות זו נותרת משאת-נפש רחוקה
ליכולת לאהוב בבגרות יש קשר לאופן שבו נאהבנו בילדות. אין אדם שאהבה נמנעה ממנו לחלוטין, אך בהחלט יש שקיבלו יותר ויש שפחות.
איך זה בא לידי ביטוי אישה שמובילה במיניות באינטימיות? ראשית, תנאי ראשוני להובלה הוא אישה שמחוברת לעצמה, לתחושות ולרגשות שלה.

לשיחת היכרות עם אבישג חיה כספי

מחלוצות הטנטרה בישראל

השאירו פרטים

×